Místo školy domácí vzdělávání: 5 důvodů, proč vaše dítě potřebuje během karantény elektronickou čtečku

20. dubna 2020

Navzdory nedávným událostem, které postihly celý svět, nelze jen tak zastavit vzdělávání a rozvoj našich dětí. Naštěstí dnes existuje spousta možností a příležitostí, jak se učit online přímo z domova. Ovšem kontrolovat všechno, co dítě na internetu dělá, může být docela oříšek: notebook s nedokončenou esejí nebo tablet s učebnicí se může rychle proměnit v herní konzoli nebo kino. To je u dětí zkrátka přirozené.

Namísto omezování doby, kterou dítě na internetu tráví, doporučujeme zaměřit pozornost na zařízení, se kterým se vaše ratolest bude soustředit na studium a vlastní rozvoj - čtečku PocketBook.

Pět důvodů, proč je elektronická čtečka PocketBook nejlepším zařízením pro každého žáka či studenta

Displej šetrný k očím

Obrazovka e-čtečky je pro oči zcela bezpečná. Na rozdíl od LCD obrazovek tabletů a chytrých telefonů, které září zevnitř, E Ink displej čtečky používá pouze odraz světla, přesně jako obyčejný papír. Proto je obrazovka E Ink pro oči neškodná, stejně jako klasická stránka knihy. Díky tomu je dítě mnohem méně unavené čtením a výrazně lépe vnímá nové informace.

Žádné virtuální rozptýlení

Do každého moderního tabletu nebo chytrého telefonu se dají ukládat nejen knihy, ale také komiksy, hry... Navíc je velice snadné použít je k surfování po internetu. Obecně to považujeme za výhodu těchto zařízení, ale pokud jde o děti, může z toho být rázem problém. Pro děti, a zejména pro teenagery, je to úkol nesmírně náročný - studovat a číst knihy místo sledování seriálů, projíždění sociálních sítí nebo jen chatování s kamarády na messengeru. Jinými slovy, je vysoce pravděpodobné, že pozornost dítěte bude od četby pravidelně odváděna někam úplně jinam.

Na druhou stranu čtečky PocketBook jsou také připojeny k internetu přes Wi-Fi, tento druh procházení webu je však vhodný pouze pro vyhledávání informací, prohlížení online encyklopedií a podobně, rozhodně ne pro sledování videí na YouTube.

Stvořena pro pohodlné čtení

Elektronická čtečka nevyrušuje dítě při tom hlavním - při čtení. Navíc je vybavena několika nástroji pro práci s textem, což je při studiu velmi užitečné:

  • možnost umísťovat záložky a dělat si poznámky,
  • možnost uložit si nejdůležitější pasáže knihy do zvláštní složky,
  • možnost přeložit si neznámá slovíčka z různých jazyků pomocí předinstalovaných slovníků.

Kromě toho je čtečka ergonomická a její hmotnost (od 155 do 300g) umožňuje dítěti držet ji v ruce poměrně dlouho. Stránky se dají otáčet jak na dotykové obrazovce, tak pomocí tlačítek na předním panelu.

Školní knihovna neustále po ruce

Elektronická čtečka PocketBook je obrovská knihovna, která pojme několik tisíc knih a bez dobití funguje až měsíc. A to není všechno! Čtečky PocketBook podporují rekordní počet formátů: 19 knižních, 4 grafické a 3 zvukové formáty (u těch zařízení, která podporují audio). To znamená, že zařízení otevře bez problémů jakoukoli učebnici:

  • matematiky, fyziky, chemie i se vzorečky a grafy;
  • biologie, zeměpisu, dějepisu i s ilustracemi;
  • cizích jazyků s nejrůznějšími úkoly a nahrávkami dialogů.

Nejen studium, ale také zábava

Čtení samo o sobě přináší potěšení a relaxaci. Že s tím vaše dítě nesouhlasí? To není žádné překvapení. Dobrá zpráva je, že e-čtečka je přesně to zařízení, které pomůže vštípit lásku ke čtení. Jak?

  • Děti prostě milují gadgety! Když je potřeba přečíst knihu, mělo by to být na moderní elektronické čtečce s výkonným procesorem a dotykovým displejem o úhlopříčce 6, 7,8 nebo 10,3 palce, s nasvícením nebo funkcí inteligentního SMARTlight, Bluetooth a s podporou zvukových formátů.
  • Zkuste u svého dítěte vzbudit zájem o čtení pomocí dobrodružných příběhů pro dospívající, které se dobře čtou, nebo komiksů. Ano, čtečky PocketBook dokážou zobrazovat i grafické romány. A letos v létě představíme vůbec první elektronickou čtečku v Evropě, která bude mít barevný displej nejnovější generace!
  • Čtěte si s dětmi. Vztahy mezi rodiči a dětmi se nejlépe pěstují při trávení společného volného času. Spojte příjemné s užitečným a vytvořte si tradici hlasitého předčítání. Nejenže to vašim dětem pomůže stát se vášnivými čtenáři, ale navíc budou rozvíjet vypravěčské a herecké dovednosti.
Zadní
Aa HD